PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=351062}
6,5 1 865
ocen
6,5 10 1 1865
6,9 8
ocen krytyków
Jak to się robi
powrót do forum filmu Jak to się robi

Bylem na przed-przed premierowym pokazie filmu mniej wiecej w polowie pazdziernika, polaczone to bylo ze spotkaniem z tworcami. To rowniez wplynelo na wyjatkowo pozytywna (nie tylko moja) reakcje na pokaz, mimo ze towarzyszyly mu trudnosci techniczne. Film jest sprawnie zlozony w logiczna, klarowna calosc i wywoluje duze wrazenie - co jest tym ciekawsze, ze jest calkowicie pozbawiony (jak to dokument) wszelkich upiekszen technicznych. Przeslanie niestety totalnie dolujace - pozwole sobie okreslic film w dwoch slowach - zdrajca nadziei. Podsumowujac: warto obejrzec, nawet jesli jest sie swiadomym tego co ten film przekazuje.

gwilinski

"zdrajca nadziei" - bardzo trafne określenie.

Często słyszy się głosy, już w zasadzie slogany, że czas "wymienić elity", że na scenie politycznej potrzeba "świeżej krwi". Do eksperymentu wybrano kilkunastu młodych ambitnych ludzi, a kamera pilnie obserwuje ich kroki i coraz dobitniej ujawnia charaktery. W końcu zostaje jeden... I to ten, który praktycznie pozbawiony jest wszelkich skrupułów, który jako jedyny nie mówi sobie w pewnym momencie "kurczę, chyba jednak inaczej na to wszystko patrzę niż pan Tymochowicz". Który zapytany, czemu wziął udział w catingu, śmiało przyznaje, że jako zodiakalny skorpion musi mieć naturalny pęd do władzy. I konsekwentnie stara się osiągnąć szczyt. A po której stronie będzie się wspinał i w jaki sposób zdoła się przysłużyć społeczeństwu - to już sprawa drugorzędna. Ostatnie słowa nie pozostawiają nadziei. Do tej pory nasz bohater raczej nie ma problemów z wypowiedzeniem się na dowolny temat. A kiedy czas nam wreszcie poznać jego osobiste przekonania, żałośnie się jąka: "ogólnie to poglądy mam takie centro... kurde, sam nie wiem jeszcze, w którą stronę to pójdzie..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones